Mes esame dėl Jūsų...

Kelionė į NaisiusKelionė į NaisiusKai Birštone dar nebuvo išblėsęs šventės šurmulys, Nemajūnų dienos centro lankytojai keliavo į vienintelį Lietuvoje Naisių gyvenvietės Baltų dievų muziejų, kurio projektų autorius ir mecenatas Ramūnas Karbauskis nemokamai visus kviečia susipažinti su šiuo nuostabiu kraštu.

2016-06-14

Muziejus prasideda gyvenvietės centre ir tęsiasi iki pakraščio 1,5 kilometro. Jį sudaro Saulės ir Ugnies aikštės, Alkos kalnas ir daugiau nei penkiasdešimt ąžuolinių dievybes įkūnijančių skulptūrų.
Muziejaus pradžios tašku laikoma Saulės aikštė, nuo kurios ir prasideda kelionė. Kelionės dalyviai susipažino su ant akmenų iškaldintu Saulės laikrodžiu, kurio kiekviena valanda pavadinta atskiru pavadinimu.
Norėdami susitikti, žmonės vietoj skaičiaus vartodavo valandų pavadinimus. Kitas įdomus faktas – Saulės laikrodyje esanti 25-oji valanda, kitaip tariant, neapčiuopiama akimirka tarp kitų 24 valandų.Ant laikrodžio akmenų pažymėti pagrindinių baltų kultūrai būdingų švenčių autentiški pavadinimai.
Lydimi puikios, savo kraštą gerai pažįstančios bei su baltų kultūra susipažinusios gidės savanorės, nuo Saulės aikštės aplankėme įspūdingą senovės Baltų dievų skulptūrų parką, poros sustiprino savo jausmus  viename naujausių projekto akcentų – Mildos aikštėje, kur įkurta vieta įsimylėjėliams.
Aplankėme ir unikalų šalyje vienintelį Inkilų muziejų po atviru dangumi, susipažinome iš kur vyksta tiesioginė internetinė transliacija iš gandrų lizdo. Baltų žolynų muziejus. Pagal prieverpstės formą suformuotame gėlyne grožėjomės Sakralinėje dalyje augančiomis aguonomis, rugiagėlėmis, trispalvėmis našlaitėmis. Buitinėje dalyje (vaistažolės ir prieskoniai) tarpsta žemuogė, sidabražolė, šilokas, raskila, kraujažolė. Kultūrinėje dalyje (lietuviškų veislių augalai) puikuojasi lelijos, bijūnai, vilkdalgiai.

Vaikams didelį susidomėjimą ir daug džiaugsmo teikė Žemaitukų žirgyno žirgai, kur jie susipažino ne vien tik su tūkstantmete šių istorija, bet ir bendravo su šiais, savito temperamento žirgais.
Ši unikali, senomis tradicijomis dvelkianti kelionė kiekvienam paliko malonų įspūdį.

Grįždami į namus, aplankėme Kryžių kalną.

Linkėdami kūrybinės sėkmės ir toliau įgyvendinant naujus sumanymus, dėkojame kelionės mecenatui Ramūnui Karbauskiui bei jo komandos nariams už galimybę susipažinti su jų nuostabiu kraštu.

2016-06-14

Kelionė į Naisius Kelionė į Naisius

Video

Žemėlapis

Kontaktai

Adresas

Biudžetinė įstaiga Nemajūnų dienos centras

Topolių g. 1, Geležūnų k., Birštono savivaldybė

Į. k. 301038537

Tel. / faks. 8 319 43722

El.p. centras@nemajunudc.lt

 

Darbo laikas

I-IV 8.0017.00 val.

V 8.0015.45 val.

Pietų pertrauka: 12.0012.45 val.