Mes esame dėl Jūsų...

Vasaros karščiai netrukdė Nemajūnų dienos centro Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos programos „Plėsti vaikų dienos centrus savivaldybėse, teikiant nestacionarias dienos socialinės priežiūros paslaugas vaikams ir šeimos nariams, įgyvendinant vaiko gerovės 2013-2015 metų programos priemones“, projekte „Mums rūpi kaimo vaikų ir šeimų užimtumas“ tęsti kryptingos, kūrybingos veiklos šeimoms ir jose gyvenantiems vaikams, mažinant atskirtį tarp miesto ir kaimo, tęsiant tradicijomis tapusius renginius.

Tik prasidėjus vasaros atostogoms, centro lankytojai kartu su užimtumo specialistėmis Aušra Šliaužiene bei Beata Klimavičiene aptarė veiklas ir įsijungė į aktyvų jų įgyvendinimą.

 

Dalyviai dirbo darbelius, plaukimo įgūdžius lavino sanatorijos „Tulpė“ baseine, dalyvavo grupiniuose ir individualiuose psichologės Jolantos Veterienės užsiėmimuose, kur buvo ugdomi sprendimų priėmimo ir sunkumų įveikimo įgūdžiai, pagalbos kitam būtinybė.

Vadovaujami dailės mokytojos Ilonos Kalibatienės, kūrė nesudėtingus, įvairių formų ir paskirties keraminius dirbinius. Programa buvo pritaikyta darbui neformaliojo švietimo pamokoms, kur užsiėmimams skiriama tiek laiko, kad būtų galima tinkamai įsigilinti ir išreikšti kievieną temą. Tai aktualu ypač šiuo metu, gal tai ir bus įvadas nuo 2015 m. spalio mėnesio Neformaliajam vaikų švietimui organizuoti.

Nemažai laiko buvo skiriama kelionėms. Šeimos, keliaudamos po Druskininkų kraštą, grožėjosi Druskonio ežere gyvenančiomis gulbėmis, miesto centre vaikai buvo aptaškyti fontano, sureguliuoto pagal muziką, purslais. Grūto parke susitiko su mini zoologijos sodo gyventojais, išbandė atrakcionų įrengimus.

Karštis nesutrukdė jau tradicine tapusios šeimų išvykos prie jūros: vieni maudėsi, kiti aplankė parką, pasivaikščiojo tiltu, išbandė atrakcionus. Diena prabėgo netikėtai greitai.

Daug džiaugsmo suteikė išvyka Nemunu laivu „Vytenis“. Dalyviai grožėjosi Nemuno pakrantėse sukurtais gėlynais, aukštais upės krantais, kelionę lydinčiomis pilkosiomis gervėmis.

Savaitės „Amatų vasara“ metu, padedant meistrui Rimantui Jacunskui, vaikai kūrė laikiklius dviračiams, suoliuką, taip tradiciškai puošdami dienos centro aplinką.

Kad į centro organizuojamą veiklą vasaros metu galėtų įsijungti gyvenantįs nuo centro toliau nei trys kilometrai, organizuojamas vaikų pavėžėjimas, priešpiečiai.

Palydėdami savo lankytojus į mokslo ir žinių šalį, suteikėme galimybę pasinaudoti pripučiamo batuto paslauga. Tikimės gerų emocijų ir gražios šventės prieš prasidedant mokslo metams.

Vasara, o ir jos karščiai baigiasi, o mes jau kuriame naujus planus ateinantiems, tikėdamiesi sėkmingai sudalyvauti projekte, tęsti pradėtus darbus ir tradicijas, kurti naujas veiklas.

Irena Joana Šliaužienė

Video

Žemėlapis

Kontaktai

Adresas

Biudžetinė įstaiga Nemajūnų dienos centras

Topolių g. 1, Geležūnų k., Birštono savivaldybė

Į. k. 301038537

Tel. / faks. 8 319 43722

El.p. centras@nemajunudc.lt

 

Darbo laikas

I-IV 8.0017.00 val.

V 8.0015.45 val.

Pietų pertrauka: 12.0012.45 val.