Mes esame dėl Jūsų...

         Vykdydami Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vaikų dienos centrų  projektą „Mums rūpi kaimo vaikų ir šeimų užimtumas“ jau penktus metus, į įvairiapusę veiklą įtraukiame vis daugiau dalyvių. 2013 metais, gavus didesnį finansavimą, užimtumo specialistės Aušra Šliaužienė bei Beata Klimavičienė jiems siūlo naujų veiklų. Vykdant šį projektą centro lankytojų šeimos su vaikais pastaraisiais metais vyko į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą stebėti Sergejaus Prokofjevo baleto „Pelenė“, keliaudami po Dzūkiją susipažino su Druskininkais, dalyvavo programoje „Sūri pamoka“, lankėsi Liškiavos bažnyčios požemiuose. Kaune aplankė Tado Ivanausko zoologijos muziejų, pramogavo Akropolyje. Vykdami į Palangą aplankė Dino parką. Dalyvaujant „Tulpės“ sanatorijos grupinės koreguojančios mankštos programoje salėje ir baseine „Netaisyklingos laikysenos programa“,  dalyviai ugdė fizinę ištvermę, mokėsi taisyklingos laikysenos pratimų. Mažieji centro lankytojai su mamomis pramogavo vandens parkuose „Trasalis“, „Vichy“, lankėsi „Karališkos Rezidencijos“ baseine. Plaukdami laivu Nemuno upe projekto dalyviai apžvelgė Birštoną ir jo apylinkes, grožėjosi Nemuno pakrantėmis.  Suorganizuotos kelionės šeimoms, dalyvaujančioms projekte, sudarė sąlygas pabūti kartu neformalioje aplinkoje, bendrauti ir bendradarbiauti tarpusavyje, pramogauti.

 

        Vykdydami projektą „Amatų vasara“, papuošėme centro teritoriją naujais suoliukais ir skelbimų lenta.

      Netradicinių rankdarbių užsiėmimuose projekto dalyviai mokėsi darbelių iš krepo popieriaus, užtrauktukų, karoliukų, atlaso juostelių, gamino vėrinius, apyrankes, auskarus, medelius, kalėdines puokštes, eglutes. Buvo ugdomi kompiuterinio raštingumo įgūdžiai, dalyviai sportavo, dalyvavo talkose, popietėse, centro darbuotojų organizuojamuose Sekminių, Valstybinių švenčių minėjimo ir kituose renginiuose. Vaikai mokosi dainuoti, vaidinti. Paruoštas vaizdelis „Senelės dvejetukas“ bei koncertinė programa  buvo parodyti senjorams, vaikų tėveliams, parengtu Kalėdiniu vaizdeliu džiaugėsi jauniausi centro lankytojai ir jų tėveliai.

Organizuotas maitinimas suteikia galimybę vaikams ilgiau būti centre (ypač atostogų laikotarpiu) ir užsiimti mėgstama pozityvia veikla.

        Projekto dalyviams siūlėme psichologo pagalbą, floristo paslaugas.

        Projekte dalyvaujantys vaikai ir jų šeimos nariai aktyviai dalyvauja centro organizuojamoje veikloje.

       Biudžetinėje įstaigoje Nemajūnų dienos centre lapkričio mėnesį lankantis Lietuvos Respublikos prezidentei Daliai Grybauskaitei, buvo kalbėta ir apie dalyvavimą projektinėje veikloje bei socialinių paslaugų plėtrą.

       Džiaugiamės, jog Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kanclerio 2013 m. lapkričio 11 d. Nr. A3-174 potvarkiu projekto „Mums rūpi kaimo vaikų ir šeimų užimtumas“ finansavimą  nuspręsta pratęsti ir 2014 metams.

 

       Projekto vadovė Irena Joana Šliaužienė

Video

Žemėlapis

Kontaktai

Adresas

Biudžetinė įstaiga Nemajūnų dienos centras

Topolių g. 1, Geležūnų k., Birštono savivaldybė

Į. k. 301038537

Tel. / faks. 8 319 43722

El.p. centras@nemajunudc.lt

 

Darbo laikas

I-IV 8.0017.00 val.

V 8.0015.45 val.

Pietų pertrauka: 12.0012.45 val.