Mes esame dėl Jūsų...

SekminėsSekminėsSekminės – šventė, švenčiama septintą savaitę po Velykų. Jos metu garbinama augmenija ir naminiai gyvuliai. Miestiečiams ši šventė nebėra tokia aktuali kaip Kalėdos ar Velykos, mat jos metu daugiausia dėmesio skiriama naminiams gyvuliams – karvėms, tačiau Nemajūnų bendruomenės santalkos ir Nemajūnų dienos centro surengtoje Sekminių šventėje dalyvavo ir kaimo, ir miesto žmonės. Šventė, kaip visuomet tradiciškai prasidėjo Nemajūnų Šv. Petro ir Povilo bažnyčioje šventomis mišiomis, kurių metu Kleb. dek. mons. Jono Dalinevičiaus visi buvo nuoširdžiai kviečiami šventę pratęsti dar pabendraujant.

Nemajūnų dienos centro kiemelyje grįžtančius iš bažnyčios seniūnaitis Saulius Bendaravičius su vyrais ir šeimininkėmis Jūrate, Dalia ir Rasa vaišino lauke iškepta kiaušiniene. Nors tradiciškai ši šventė švenčiama kiemelyje, šį kartą šventės dalyviai buvo pakviesti į salę, kuri buvo išpuošta jaunais berželiais, kvepėjo šiuo metų laiku žydinčiomis alyvomis.

Švęsti Sekminių kartu su bendruomene atvyko ir Birštono savivaldybės vicemeras Vytas Kederys, administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas, tarybos narė Birutė Vokietaitienė, seniūnas Jonas Kederys, Siponių bei Matiešionių krašto bendruomenių atstovai, „Krašto vitrinos“ redaktorius Vacys Staknys.

Šventės šeimininkai Nemajūnų bendruomenės pirmininkė Angelė Kederienė ir Nemajūnų dienos centro direktorius Gintas Pačėsas  susirinkusius sveikino su baigtais didžiaisiais pavasario darbais bei atėjusiu trumpu atokvėpiu. Javai ir daržovės pasėti, o šienapjūtė dar neprasidėjo.

Ankstyvą Sekminių rytą piemenys išgindavo karves, o jų ragus apkaišydavo beržų šakelėmis ar net pririšdavo prie ragų ir visus nedidelius berželius. Tikėta, kad tokios karvės bus ramios, sveikos ir pieningos. Drauge su užimtumo specialiste Aušra Šliaužiene pasimokę piemenėlių pašmaikštavimų apie šeimininkės šykštumą, mažieji lankytojai deklamavo, juokavo. Skambias dainas dovanojo Greta Mikailaitė ir  Lūgnė Bobinaitė, Lijana Stakauskaitė bei jos vadovaujami dainininkai. Romansais šventę papuošė ir Siponių bei Nemajūnų bendruomenių ansambliai, vadovaujami Gedimino Jasinevičiaus ir Romualdo Žukausko. Šeimininkai nebuvo šykštūs – mažieji piemenėliai ir dainininkai gavo lauknešėlius, vadovams įteikti padėkos raštai.

O kitoje kelio pusėje, prie Nemajūnų bendruomenės amatų centro, jau kvepėjo Aidos iškeptos dzūkiškos bandos, tad po gero pasibuvimo visi buvo pakviesti jomis pasivaišinti.

Džiaugiamės visais, kurie padėjo surengti šią šventę, kurie skyrė laiko, dalyvaudami joje.

Miškas jau žalias ir pievose geltonuoja kiaulpienės. Gali rūgštyniauti, gali dilgėliauti, ir gyvuliams ne badas. Pakilo miežiai ir avižos. Rugiai išplaukėjo. Tuoj žydės. Čia pat vasara. Nuo Sekminių vanduo jau švęstas ir visur be pavojaus galima maudytis.

Atsisveikindami linkėjome visiems gražios vasaros ir gero ateinančio derliaus.

2016-05-17

Video

Žemėlapis

Kontaktai

Adresas

Biudžetinė įstaiga Nemajūnų dienos centras

Topolių g. 1, Geležūnų k., Birštono savivaldybė

Į. k. 301038537

Tel. / faks. 8 319 43722

El.p. centras@nemajunudc.lt

 

Darbo laikas

I-IV 8.0017.00 val.

V 8.0015.45 val.

Pietų pertrauka: 12.0012.45 val.